Poznaj zastosowanie oraz przeznaczenie Pomp WC

Czym są, jak działają i gdzie kupić rozdrabniacze / pompy WC WatermanPro®

Rozdrabniacze wc to urządzenia, które kryją się także pod takimi nazwami jak: pompa wc, młynek, przepompownia wc. Jest to elektrycznie zasilane urządzenie, które pozwala tworzyć łazienkę, kuchnię oraz inne pomieszczenia sanitarne w dowolnych pomieszczeniach, a które to nie mają bezpośredniego dostępu do kanalizacji. Przebudowa pomieszczenia bez użycia pompy byłaby bardzo kosztowna lub wręcz niemożliwa. Przepompownie odprowadzają ścieki szare oraz fekalne do pionów kanalizacyjnych rurami o niewielkim przekroju.

Spis treści

 • Jak działa rozdrabniacz czyli pompa WC
 • Gdzie można zainstalować pomporozdrabniacz
 • Jak dzielą się pompy WC
 • Ile kosztuje rozdrabniaczWC
 • Czy montaż pompy jest skomplikowany
 • Gdzie można kupić rozdrabniacz WC

Jak działa rozdrabniacz

Pompa rozdrabniająca z obsługą wc to urządzenie, które podłączamy do miski ustępowej w miejsce odpływu nieczystości. Dodatkowo do pompy możemy podłączyć inne urządzenia sanitarne jak:

 • wanna
 • kabina prysznicowa
 • bidet
 • umywalka
 • pralka

czy też urządzenia sanitarne z pomieszczenia kuchennego jak:

 • zlewozmywak
 • zmywarka

W momencie korzystania z w/w urządzeń powstaną ścieki szare lub fekalne, które trafią do zbiornika pompy, który włączy się automatycznie i rozpocznie proces mielenia oraz dopompowania nieczystości do pionu kanalizacyjnego za pomocą rur o niewielkim przekroju. W pompach WatermanPro® stosowane są różne zestawy tnące w zależności od modelu. Może to być Hard Cut One lub Destroyever Cutting Sys – to one są odpowiedzialne za rozdrabnianie nieczystości do takiej wielkości by bez problemu została odprowadzona rurami o małym przekroju do pionu kanalizacyjnego. Po odprowadzeniu ścieków z pompy wyłącza się ona automatycznie i czeka na ponowne zapełnienie zbiornika by rozpocząć proces przepompowywania ścieków.

 

Gdzie można zainstalować pompę rozdrabniającą WatermanPro®

Pompy rozdrabniające WatermanPro® mają dość rozległe zastosowanie i mogą być stosowane zarówno w mieszkaniach, domach, domkach letniskowych, garażach czy budynkach użyteczności publicznej. Nie ma także ograniczeń jeżeli chodzi o pomieszczenie w którym pompa ma pracować. Może być ono zlokalizowane także poniżej wyjścia kanalizacji z budynku (piwnica).
Zauważyliśmy, że nasze pompy często trafiają do mieszkań, które dzielone są na osobne apartamenty, a dzięki zastosowaniu pomp taki podział jest bardziej efektywny ponieważ nie powoduje ograniczeń projektowo-konstrukcyjnych.
Ważną grupą odbiorców są także właściciele domów prywatnych, jak i wypoczynkowych. Wraz z rosnącym poziomem życia w prywatnych sypialniach zaczęły pojawiać się dodatkowe łazienki, a starsze domy wypoczynkowe z pokojów bez sanitariatu mogą oferować turystom niezależne apartamenty co wpływa nie tylko na komfort odwiedzających, ale i większe zyski właścicieli obiektów.
W naszej ofercie pomp WatermanPro® znajdziecie Państwo także pompę Multi – to model, który z powodzeniem może być stosowany w miejscach użyteczności publicznej, gdzie zachowanie zasad korzystania z pompy rozdrabniającej może nie być przestrzegane. Zastosowanie tej pompy pozwala na budowę toalet dla pracowników oraz klientów w dowolnym miejscu. Przykładowo jeden z naszych klientów potrzebował wykonać wc dla klientów w swoim punkcie gastronomicznym. Nie posiadał osobnego pomieszczenia, a więc postanowił wydzielić fragment za pomocą konstrukcji z płyt g/k. Za odprowadzenie ścieków odpowiada u niego właśnie pompa Multi, która odprowadza nad podwieszonym sufitem ścieki do kanalizacji. Jak mówi sam właściciel lokalu: „Zastosowanie pompy pozwoliło znacząco ściąć koszt dostosowania pomieszczenia”.
Jak wspomnieliśmy: Nasze pompy można stosować także w pomieszczeniach poniżej odpływu kanalizacji z budynku. Dzieje się tak ponieważ pompa potrafi także podnosić ścieki. Zatem adaptacja piwnic na komfortowe pomieszczenia użytkowe jest także możliwa. Niezależnie czy mówimy tu o aranżacji pralni, siłowni z prysznicem czy pełnoprawnej łazienki.

Pompy rozdrabniające WatermanPro® dzielą się na pompy do użytku:

 • domowego
 • komercyjnego, czyli w obiektach użyteczności publicznej jak model pompy Multi

Podział ten wynika z właściwości użytkowych i możliwości pomp. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie stosowania pomp komercyjnych do celów prywatnych, ale odwrotnie już tak.
Spowodowane jest to pewnymi ograniczeniami urządzeń i podejściem ludzi do korzystania z toalet.
Warto zaznaczyć, że pompy możemy także podzielić ze względu na ich zastosowanie i potrzebę podłączenia urządzeń. Możemy wtedy pompy podzielić na:

 • pompy z przeznaczeniem do budowy łazienek
 • rozdrabniacze kuchennego
 • przepompownie wody szarej bez rozdrabniacza.

Najbardziej uniwersalnymi są te pierwsze, które pozwalają na podłączenie dowolnego urządzenia sanitarnego. Przykładowo są to modele WatermanPro® Classic, WatermanPro® Multi, czy WatermanPro® Hot & Hot2 dedykowaną pompę pod stelaże. Są to pompy rozdrabniające z wejściem wc – czyli do tych modeli podłączymy miskę ustępową.
Jeżeli jednak nie potrzebujemy podłączać wc bo aranżujemy dodatkową kuchnię to możemy wybrać model WatermanPro® Hot3 – to pompa z rozdrabniaczem bez obsługi wc, którą można zainstalować pod zlewem i będzie odpowiedzialna za odprowadzanie ścieków, które trafią do niej ze zlewozmywaka, a także zmywarki.
Ostatnia pozycja to przepompownie wody szarej bez rozdrabniacza. To urządzenia, które pozwalają tworzyć łazienki bez wc i podłączać do nich kabiny prysznicowe, umywalki, wanny, ale należy pamiętać by nie trafiały do pompy elementy stałe, które mogą zablokować odpływ. W naszej ofercie to modele: WatermanPro® Mini 2019 oraz WatermanPro® Mini S 2022

Ile kosztuje rozdrabniacz

Tworząc markę WatermanPro® chcieliśmy by urządzenia były dostępne dla przysłowiowego Kowalskiego. Udało się nam zaprojektować i wykonać pompy, które faktycznie dostępne są dla każdego. Udało nam się ustalić ceny detaliczne na poziomie około 400 PLN za pompę WatermanPro® Mini czy Janson Master600 i około 999 PLN za pompę WatermanPro® Multi do zastosowań komercyjnych! Uniwersalny rozdrabniacz WatermanPro® Classic NG w naszym oficjalnym sklepie można kupić w granicy 600 PLN. Jak widać ceny są bardzo przystępne, a w porównaniu z pewnymi producentami wręcz bardzo niskie.

Czy montaż pompy jest skomplikowany

Zarówno podłączenie urządzeń sanitarnych do pompy jak i przygotowanie instalacji odprowadzającej nie jest skomplikowaną czynnością i z montażem powinna sobie poradzić osoba mająca nawet minimalne pojęcie o instalacjach sanitarnych, łączeniu rur z tworzyw. Do każdej z pomp dołączona jest instrukcja, ale jeżeli czas lub Twoje umiejętności nie pozwalają Ci na samodzielna instalację to powierz to zadanie hydraulikowi.

Gdzie kupić pompy WC WatermanPro® oraz Janson

Wszystkie modele posiadamy w naszym oficjalnym sklepie internetowym TUTAJ. Wybrane modele pomp rozdrabniających i przepompowni kupicie Państwo w sieci sklepów Leroy Merlin. Jeżeli korzystacie Państwo z serwisu allegro to także tam znajdziecie nasze pompy w naszym sklepie allegro. Nasze produkty są także dostępne w wielu hurtowniach sanitarnych oraz sklepach na terenie Polski i UE.